İçerenköy Dijital Baskı

Dudullu Dijital Baskı
Dudullu Dijital Baskı
5 Ocak 2019
Kadıköy Dijital Baskı
Kadıköy Dijital Baskı
5 Ocak 2019
İçerenköy Dijital Baskı

İçerenköy Dijital Baskı

İçerenköy Dijital Baskı
İçerenköy Dijital Baskı

İçerenköy Dijital Baskı

DGS Reklam Tabela Hizmetleri’nin sunduğu İçerenköy dijital baskı, Elektronik ortamda hazırlanmış tasarımların gelişmiş baskı teknolojileri sayesinde kaliteli ve hızlı bir şekilde yapılan baskı tekniğidir. Geleneksel baskı yöntemleri olan ofset ve serigrafiye göre sayfa başına daha çok ürün alınan dijital baskı, en yayın olarak kullanılanıdır. Oldukça ekonomik olan İçerenköy dijital baskı için kullanılan tasarımlar ise Photoshop ve Corel gibi bilgisayar programları ile hazırlanmaktadır. Solvent bazlı boya kullanılarak hazırlanan dijital baskıları tüm hava şartlarına karşı uzun süreli dayanıklılık göstermektedir. Tanıtım ve duyuru amaçlı kullanılan billboard, tabela, afiş gibi reklam ürünlerinin duyurulmasında kullanılan İçerenköy dijital baskı, hız ve kalite açısından birçok tekniği geride bırakmaktadır.  Boyut sınırlamasını tamamen ortadan kaldıran dijital baskı, hemen hemen her alanda sıkça tercih edilmektedir.

İçerenköy Dijital Baskının Faydaları Nelerdir?

Düşül maliyetli olması: Ofset baskıya göre daha az maliyete sahip olan İçerenköy dijital baskı hizmetinde ön üretim aşaması bulunmamaktadır. Bu da dijital baskının birim maliyetini oldukça düşürmektedir. Hem iş gücü hem de malzeme kullanımı açısından oldukça tasarruf sağlayan dijital baskı sürecinde film, montaj ve kalıp işlemleri ve bu işlemlerde kullanılacak malzemeleri devre dışı bırakılmaktadır.

Yüksek hız: Ön üretim aşaması bulunmayan İçerenköy dijital baskı işlemi zaman açısından büyük bir avantaj sağlamaktadır. Doğuş Reklam Tabela Hizmetleri olarak kullandığımız dijital baskı makineleri, 1 saat içerisinde yaklaşık 12 bin kadar baskı alma imkanı sunmaktadır. Tasarımların hazır olduğu durumlarda istenilen binlerce baskıyı aynı gün içerisinde almak da mümkündür. Acil baskıya ihtiyacı olan hemen hemen herkes dijital baskı seçeneğini tercih etmektedir.

Tasarım özgürlüğü ve esnekliği: Kalıp kullanılmaması nedeniyle kişilerin kendilerine özgü tasarımları özgürce hazırlayabileceği için İçerenköy dijital baskı oldukça sık tercih edilme sebeplerindendir. Veriler üzerinde istenildiği gibi düzenleme yapılabilen dijital baskı tasarımları, yıllar boyunca saklanabilmektedir. Bu nedenle dijital baskı tüm işletmeler tarafından büyük bir önem taşımaktadır.

İçerenköy Dijital Baskı
İçerenköy Dijital Baskı

İçerenköy Dijital Baskının Çalışma Prensibi

Geleneksel baskı teknolojilerinin aksine İçerenköy dijital baskı, sabit görüntülü bir baskı kalıbına ihtiyaç duymamaktadır. Diğer baskı sistemlerinin sağlayamadığı pek çok avantajı beraberinde getiren dijital baskı sistemi düşük tirajlı baskı işlemlerinin düşük maliyetle basılabilmesini sağlamaktadır. DGS Reklam Tabela Hizmetleri’nde kullandığımız dijital baskı makinelerimizde, tasarımı yapılmış baskıyı, makineye gönderen ve baskıyı bu makine formatına uyarlayabilen Raster Image Processor (Görüntü İşleme Birimi) bulunmaktadır. Ofset baskı sisteminde gereken baskı öncesi hazırlık aşamaları, dijital baskıda yapılmadığından hem iş gücü hem de birim maliyeti daha az olduğu için büyük oranda tasarruf sağlanmaktadır.

İçerenköy Dijital Baskı ve Ofset Baskı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Ofset baskı makinelerinde baskı kalıpları sürekli değişmekte ve bu işlemlerin bir kısmı manuel olarak yapılmaktadır. Ancak İçerenköy dijital baskı da kalıpların değiştirilmesi gerekmemektedir. Bu da dijital baskıyı tercih etme sebeplerinden en önemlisi olarak bilinmektedir. Seri baskı yapmak ofset baskıda pek mümkün değildir. Dijital baskı da ise aynı gün içerisinde 12 bin adet başka almanız mümkün olacaktır. Ayrıca tasarımda yapılan hata ya da herhangi bir değişiklik dijital baskı da kolayca çözülmektedir. Bir diğer farklılık ise kimyasal atıktır. Ofset baskı birçok kimyasal madde kullanılarak yapıldığından baskı sonrası atıklar dijital baskıya oranla daha fazla olmaktadır.  En önemli farklardan bir diğeri ise her gün değişen ve gelişen dünyaya dijital baskının çok çabuk ayak uydurabilmesidir. Bu nedenler birleştiğinde dijital baskı, ofset baskıya oranla daha çok tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir