Ümraniye Pleksi

Ümraniye Dijital Baskı
Ümraniye Dijital Baskı
3 Ocak 2019
Ümraniye Afiş
Ümraniye Afiş
3 Ocak 2019
Ümraniye Pleksi

Ümraniye Pleksi

Ümraniye Pleksi
Ümraniye Pleksi

Ümraniye Pleksi

Renkli ve renksiz çeşidi bulunan plastik bir malzeme olan pleksi, saydam ve yarı saydam olarak karşımıza çıkmaktadır. Kolay işlenebilen bir malzeme olan Ümraniye pleksi, kesilebilen delinebilen, hafif bir yapısı sayesinde birçok alanda kullanılmaktadır. Plastik cam benzetmesiyle de karşımıza çıkan pleksi, piyasada genellikle 1,5 – 2 5mm kalınlığında düz levhalar halinde bulunmaktadır. 90°c sıcaklıkta ya da 90°c – 115°c de etüvde ısıtılarak yumuşatılan pleksiye bu şekilde istenilen kalıplarla şekil verilmektedir. Camdan daha dayanıklı ve hafif olan pleksi malzemesinin bilinen en büyük dezavantajı termodinamik bir yapıda olduğundan yanmaya karşı dayanıklılığı daha az olmasıdır. Piyasada en çok tercih edilen ebatı 200×135 cm olan pleksinin en büyük özelliği döküm levha olmasıdır. Genleşme katsayısı, yoğunluk, yumuşama noktası, sertlik gibi teknik özellikleri standartlara uygun olan Ümraniye pleksi, kesimde, şişirmede ve şekillendirme işleminde herhangi bir sorun çıkarmamaktadır.

Ümraniye Pleksinin Özellikleri Nelerdir?

  • Işık geçirgenliği yüksek olan Ümraniye pleksi, cama oranla %92 ışığı geçirmektedir. Ayrca yine cama oranla ısı dirençleri düşüktür.
  • Darbelere karşı cama kıyasla 6 kat daha dayanıklı olan pleksi, plastiklere oranla iklim şartlarına daha dirençlidir.
  • Kenarları kesin olmayan pleksi kırıldığında büyük yaralanmalara sebep olmamaktadır.
  • Opak, şeffaf ve floresan renklerde üretilen pleksi, solma ve kırılma yapmadığı için iç ve dış mekanlarda gönül rahatlığıyla kullanılmaktadır.
  • Kalınlıklarına göre 75° C’den itibaren yumuşamaya başlayan pleksi, yüksek derecede ısıtıldığında istenilen şekli almaktadır.

Ümraniye Pleksi Lazer Kesim Nedir?

Reklam endüstrisinde sıkça kullanılan bir teknik olan Ümraniye pleksi lazer kesim yöntemleri fason, ahşap ve CNC kesimdir. Saydan, yarı saydam ve ışığı geçirmeyen farklı türlerde karşımıza çıkan pleksinin şekillendirme aşamasında oksijen ya da plazma teknikleri kullanılamamaktadır. Lazer kesim tekniğiyle şekil alan pleksilerin tercih edilmesinin en önemli sebebi ise hızı ve hassas bir şekilde şekillendiriyor olmasıdır. Lazer kesim sayesinde her boyuttaki pleksinin üzerine çizim yapmak mümkündür. Bu nedenle DGS Reklam Tabela Hizmetleri firmamıza şirketlerden gelen çeşitli talepler doğrultusunda logo ve sloganları tabelalara işlememiz mümkündür. Göze hoş gelen şık ürünler elde edebileceğiniz Ümraniye pleksi lazer kesim işlemi makineler tarafından yapıldığından insan kaynaklı hatalar en aza indirgenmiştir.

Ümraniye Pleksi
Ümraniye Pleksi

Ümraniye Pleksi Lazer Kesim Nasıl Yapılır?

Pleksi lazer kesim makineleri çok hassastır. Bu nedenle sık sık aynaları ve merceği temizlenerek odak noktası kontrol edilmelidir. Aksi halde odak noktası ve merceği sorunu olan Ümraniye pleksi lazer kesim hizmetinden çıkan tüm ürünler sorunlu çıkmaktadır. Lazer kesim makinelerimizde bulunan cam tüp karbondioksit gazı üreterek aynalar vasıtası ile merceğe ışın göndermektedir. Gözle görünmez bir mercekte incelerek saç kılından daha ince bir hale dönüşen ışın kesilecek pleksi işlemlerinde daha detaylı kesimler gerçekleştirmek için kullanılmaktadır.

Ümraniye Pleksi Lazer Kesim Fiyatları

Ümraniye Pleksi Lazer Kesim fiyatları hakkında net bir fiyat vermek doğru değildir. Fiyat belirlenirken dikkat edilmesi gereken en önemli detay kullanılacak malzemenin kalınlığı ve inceliğidir. Pleksi lazer kesim fiyatı da hem malzemenin kalınlığına hem de kesim süresine göre farklılık göstermektedir. Sadece lazer kesim makinelerle yapılmakta olan pleksi lazer ayna kesimini Ümraniye ve çevre ilçelerinde yapan ilk firma olma özelliğine sahibiz. Özel bir boyut verilmediği sürece genellikle 3mm kalınlığındaki malzemeden kestiğimiz pleksilerin fiyatı uygulanan işlemlere göre değişmektedir.

Evde Pleksi Lazer Kesim Yapılır Mı?

Lazer ışınları ile ürünü keserek yapılan pleksi kesim işlemi özellikle yanık plastik kokusu çıkardığı için evde yapılamamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir